המרכז למקצועות הרכש והלוגיסטיקה, בשיתוף ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה

הכשרות ייחודיות

לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים:

המרכז למקצועות הרכש והלוגיסטיקה, בשיתוף ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה בישראל

הכשרות ייחודיות

סקר השכר ה-9 של מנהלי פרויקטים אשר פורסם על ידי ה- ®PMI מראה שהסמכת ®PMP מגבירה את פוטנציאל ההכנסה שלך בכ- 17% לעומת מנהלי פרויקטים שאינם מוסמכים! קראו עוד על ההסמכה הייחודית שלנו.

צוות מרצים הכולל את:

גיל-צפוני
גיל צפוני
מנכ"ל ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה בישראל
שמעון עדן
שמעון עדן
יועץ ומרצה בלוגיסטיקה ופיתוח עסקי
אושרת-גרובר
אושרת גרובר
מנהלת רכש בחברת תרימה לשעבר

צוות מרצים הכולל את:

גיל-צפוני
גיל צפוני
מנכ"ל ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה בישראל
שמעון עדן
שמעון עדן
יועץ ומרצה בלוגיסטיקה ופיתוח עסקי
אושרת-גרובר
אושרת גרובר
מנהלת רכש בחברת תרימה לשעבר

בית הספר למקצועות הרכש הלוגיסטיקה והתפעול בישראל הוקם על מנת לרכז את לימודי מקצועות התפעול ושרשרת האספקה.

בית הספר למקצועות הרכש הלוגיסטיקה והתפעול הינו מיזם פיתוח של התאגדות העסקים, ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל וכן בשיתוף חברת נמלי ישראל

לאחר מאות בוגרים מרוצים ומוסמכים (אחוז מסיימים בהצלחה הינו מעל 96 אחוזים!) אשר העברנו ביחידות החוץ של המכללות השונות בפריסה ארצית החלטנו לרכז את נושאי ההכשרה למגזר העסקי והפרטי תחת קורת גג אחת וזאת עם המרצים הטובים ביותר בתחום.

בית הספר משתף פעולה עם גורמי ההסמכה הבכירים בארץ: ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה, IFPSM, משרד הכלכלה, ועוד וזאת על מנת לספק לכם את החומר המקצועי והעדכני ביותר.

הקורסים שלנו הותאמו גם לקהל המקצועי, מנהלי תפעול, רכש, לוגיסטיקה ומחסנים, וזאת לפי שלבי הקריירה שלהם, אם כמנהלים בכירים (CPM + PMO) בסיום תוענק לעומדים בדרישות תעודה בינלאומית מטעם IFPSM, אם כמנהלי מחסן לוגיסטי (APLP + רישיון למלגזה) בסיום תוענק לעומדים בדרישות תעודה בינלאומית מטעם IFPSM ולתחומים השונים בתפקידי הרכש בהם נדרש ניסיון ותעודה (חוזים, מו"מ יבוא יצוא).

מילון מונחים בתחום הרכש והלוגיסטיקה

לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים:

קורסים נוספים ברכש ולוגיסטיקה

אנו מנהלים מגוון תהליכי משא ומתן מידי יום - מול עובדים, קולגות, לקוחות, ספקים וכמובן – בחיים הפרטיים. רובנו מתנהלים בזירות השונות מתוך אינטואיציה וניסיון החיים אולם למעשה, היכרות מעמיקה עם מיומנות המשא ומתן הינה חיונית על מנת למקסם את ההישגים ולא לסיים בתחושת החמצה.
ההתמקצעות בעולם המשא ומתן מחייבת ידע מדיסציפלינות רבות: פסיכולוגיה, תקשורת וחשיבה אסטרטגית לצד יכולת אלתור והתמודדות עם אירועים בלתי צפויים. קורס זה נועד להעניק למנהלים מעטפת 360° במיומנות מורכבת זו במטרה להפוך את המשא ומתן מתהליך אוטומטי ואינטואיטיבי לתהליך מתוכנן ומבוסס חשיבה.
בתוכנית זו יושם דגש על למידה, תרגול והתנסות תוך שימוש בכלים של סימולציות, דיונים וניתוחי אירוע לשם יישום אפקטיבי של התכנים והעקרונות הנלמדים.
הקורס יכלול הרצאות ניהול משא ומתן, הרצאות אורח של מומחי תוכן בתחומי התמחות רלוונטיים למשא ומתן: פסיכולוגיה, הרצאות על שכנוע והשפעה, משא ומתן משברי ומשא ומתן בין תרבותי.  

מטרת הקורס:

 • הרחבת ארגז הכלים של המשתתפים לניהול אפקטיבי של קונפליקטים ומשא ומתן
 • היכרות עם מודלים מקצועיים במשא ומתן – מהתיאוריה לפרקטיקה בדגש על שיפור תוצאות והישגים
 • מתן מסגרת מתודולוגית מוסדרת של עבודה באמצעות "אבני הדרך" של המשא ומתן – מהכנה ועד לסגירה
 • חיזוק יכולת התמודדות בסיטואציות חולשה והעדר אלטרנטיבות


תנאי קבלה
:
מנהלים אשר מלאכת המשא ומתן מהווה חלק מהותי מעבודתם היומיומית כגון - מנהלי יחידת רווח והפסד, מנהלי מחלקות, מנהלי פרויקטים, מנהלים בסביבה מטריציונית, מנהלי רכש, קניינים, מנהלי תיקי לקוח, מנהלי מערך מכירות ועוד.

מבנה הלימודים:

40 שעות אקדמאיות (8 מפגשי ערב, בין השעות 16:30-21:00                 

תוכנית הלימוד

התוכנית מועברת על ידי עו"ד ונסה סיימן

ביוגרפיה

עו"ד בהשכלתה, נושאת ונותנת מקצועית ויועצת להליכי משא ומתן מורכבים. פועלת כעשור בעולם המשא ומתן – החל מפיתוח תכנים, הוראה ליווי וייעוץ לתהליכי משא ומתן מורכבים, במגוון סקטורים במגזר הפרטי והציבורי.  

עד 2006 שימשה כעורכת דין ועסקה בניהול משאים ומתנים לחלוקת הפסדים והסדרי חוב מול בנקים. עובדת בצמוד עם מנהלים בדרג בכיר ודרג ביניים במגוון רחב של הקשרי משא ומתן, בסקטור הפרטי והציבורי, בדגש על תהליכי משא ומתן בתחומי ניהול פרויקטים, הרכש והקניינות, בעולם התרופות והפארמה ובענף הנדל"ן (תמ"א 38 ותהליכי פינוי בינוי). 

בין השנים 2006-2014 עבדה בחברת נסט אסטרטגיות משא ומתן בע"מ/

כיום פועלת להקניית תורת משא ומתן מוסדרת לעובדים, למחלקות לארגונים ולמאפייניהם, תוך התמקצעות בדינאמיקות עסקיות. מביאה ניסיון של אלפי שעות ייעוץ הוראה וליווי מנהלים בדרכם להטמעת מתודולוגיות משא ומתן מקצועיות בעבודתם השוטפת.  

יועצת ומלווה תהליכי משא ומתן עסקיים מול ספקים, לקוחות, מול גופים פיננסיים ומוסדיים ומול הרשויות בכל הקשור לשיפור התנהלותו העסקית היומיומית של העסק מול גורמי חוץ, כדוגמת ספקים ולקוחות ומול גורמי פנים, כמנהלים, קולגות או יועצים. 

על המרצה

מרצה, בעבר ובהווה, במגזר הפרטי והציבורי, מרצה בבית הספר למדעי ההתנהגות של המסלול האקדמי  - המכללה למנהל, מרצה אורחת בתוכנית הבינלאומית ליישוב סכסוכים, תואר שני באוניברסיטת בר אילן, ובעבר הרצתה בתוכנית הבינלאומית בבית הספר לאודר, IDC- המרכז הבינתחומי, הרצליה, במכון להכשרת עורכי הדין לשכת עוה"ד בישראל, בקורסי דירקטורים של המכללה למנהל וקורסי ניהול בכיר של מכון מגיד, היחידה ללימודי חוץ של האוניברסיטה העברית, ובעבר בביה"ס למנהל עסקים Skolkovo, מוסקווה;. 

מתמחה בממשק שבין משא ומתן לממשל ופוליטיקה, ניהול רכש והתקשרויות, לניהול עסקים משפחתיים, בממשק שבין משא ומתן ועולם הבניה/נדל"ן וכן בממשק שבין מקצוע המשא ומתן ומגדר. 

בוגרת לימודי משפטים במכללה למנהל, בוגרת בהצטיינות תואר שני בלימודי דיפלומטיה וביטחון באוניברסיטת תל אביב, בוגרת בהצטיינות תואר שני בלימודי מנהל עסקים- התמחות בפסיכולוגיה ניהולית במסלול האקדמי – המכללה למנהל, ובוגרת תוכנית הבכיריםProgram on Negotiation (PON)  , בית הספר למשפטים, הארוורד. בעלת תעודת מגשרת מוסמכת ממרכז הגישור "נווה צדק". חברה בארגון הבינלאומי IACM לניהול סיכסוכים (International Association of Conflict Management ) ובעברה שימשה כחברה בצוות העורכים של נזיוזלטר המשא ומתן הבינלאומי "סיגנאל".       

מרצה בשפות

עברית | אנגלית

תעודות :
 תעודת סיום קורס מטעם התאגדות העסקים הקטנים וארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל

רכז קורס: 
גיל צפוני מנכ"ל ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל

שכר לימוד:

שכר הלימוד כולל תיק עם חומר מקצועי.

בוגרי הקורס זכאים לפגישה אישית, ללא עלות, עם אחד מהמנטורים המלווים מטעם ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל וללא שום התחייבות.
כמו כן חברות לשנה בארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה המקנה השתתפות בסיורים ללא עלות על בסיס מקום פנוי

חוזה מבטא יחסי התקשרות בין שני צדדים (ולעיתים קרובות מעורב גם צד שלישי), המאופיינים במחויבות זה כלפי זה, מתוך רצון והסכמה הדדיים. מסמך חתום זה, המפרט את תנאי מערכת היחסים בין הצדדים החתומים, הוא מסמך משפטי לכל דבר, ובית המשפט יכול לדון בו ורשאי לאכוף אותו על הצדדים. במקרים רבים חוזים דווקא משמשים כאמצעי מניעה בפני תביעות משפטיות, כאשר הצדדים מסכימים לוותר על זכויות מסוימות, שבאופן רגיל היו חלות עליהם. מסיבה זו, חוזים מגנים באופן אפקטיבי על חברות עסקים וארגונים.

 בעולם העסקים המודרני ארגונים רבים מסתייעים בשירותים של קבלני משנה, חברות ליסינג ומיקור חוץ. ההתקשרויות עם גורמים אלה מחייבות אותם לקיים הסכמים וחוזים משפטיים שונים ומורכבים. לכן כל מי שמקיים חוזים והתקשרויות במסגרת תפקידו ובהם מנהלי החברה, מנהלי הרכש, מנהלי הכספים, ומנהלי הפרויקטים חייב בהבנה מעמיקה בתחום דיני החוזים, וזאת במטרה למצות את כל הזכויות החוקיות ולקבל החלטות זהירות ושקולות.


מטרת הקורס:
קורס ניהול חוזים והתקשרויות יכול להועיל רבות לכל בעל עסק ולכל צרכן, כיוון שהוא מספק ידע חיוני, הניתן ליישום בכל מעמד של קנייה, מכירה, מתן שירותים או קבלתם. בקורס גם לומדים המשתתפים איזהו חוזה קביל בבית משפט, ואיזה אינו קביל. צורך נוסף שמקבל מענה בקורס זה הוא הצורך לדעת כיצד יכול כל אחד לממש את זכויותיו באמצעות מסמך חוזי.

השליטה והידע בתחום דיני החוזים משמעותית על מנת לקבל החלטות שקולות וזהירות ולמנוע בעיות שעלולות להיווצר. תוכנית הלימודים שואפת להציג למשתתפים את הצד התיאורטי והתפיסות המשפטיות של דיני החוזים כמו גם את הצד המעשי תוך דגש על הצרכים השונים של מנהלי הרכש.
בוגרי הקורס זכאים לפגישה אישית, ללא עלות, עם אחד מהמנטורים המלווים מטעם ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל וללא שום התחייבות.
כמו כן חברות לשנה בארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה המקנה השתתפות בסיורים ללא עלות על בסיס מקום פנוי

תנאי קבלה:
קורס ניהול חוזים והתקשרויות פונה בעיקר למנהלי כספים וגזברים, וכן למנהלי יחידות רכש, מנהלי תפ"י, מנהלי פרויקטים, מנהלי פרויקטים, ולשאר הממונים על חוזים והתקשרויות

 מבנה הלימודים:
מסלול בוקר בניהול רכש ולוגיסטיקה - 13 מפגשים אחת לשבוע בין השעות 09:00-15:00

מסלול ערב בניהול רכש ולוגיסטיקה – 26 מפגשים פעם בשבוע בין השעות 17:30-20:30

כל מסלולי הלימודים כוללים סיור מקצועי המתנהל בשעות הבוקר

הקורס כולל 120 שעות לימוד אקדמאיות ויתקיים במועדים הבאים:

מבין נושאי הלימוד בקורס ניהול רכש ולוגיסטיקה

 • מסמכי ביצוע
 • פרשנות חוזים
 • סוגי מכרזים
 • ניהול חוזים והתקשרויות
 • חוזה ככלי ניהולי
 • בירוקרטיות במכרזים
 • עקרונות החוזה
 • קדושת החוזה
 • חוזים מיוחדים
 • ניהול משא ומתן
 • ניהול שינויים בחוזה
 • דילמות מרכזיות בקיום חוזה
 • פיתוח מיומנויות כתיבה וניסוח
 • היבטים כלכליים של ניהול חוזים

תעודות :
הסטודנטים יגישו פרויקט גמר בליווי הנחייה צמודה , ובחינה חיצונית מסכמת מטעם ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל.
קבלת התעודה מותנת בהשתתפות מלאה בכל השיעורים, מעבר בחינת הטמעה, בחינה מסכמת ובהגשת פרויקט גמר

הערות:
הקורס בחסות מנהלי ארגון רכש ולוגיסטיקה בישראל 

רכז קורס: 
גיל צפוני

 

מאד נהננו מהמרצה. מעביר הרצאות עם ברק בעיניים, אוהב את האנשים, התלמידים והמקצוע. מבקש להעשיר במידע נוסף כמה שיותר.... אדיב, סבלן, מתחשב וחייכן - יצחק אריה

קורס מצוין מכללה מעולה! אני עושה אותו כרגע ברחובות יש מעטפת מלאה בקורס מרצים מצוינים ויש אדיב עם קפה תה ונשנושים בכל פעם שאנחנו מגיעים אני לגמרי ממליצה - שרית
 

מעל בוגרים!

"מאד נהננו מהמרצה. מעביר הרצאות עם ברק בעיניים, אוהב את האנשים, התלמידים והמקצוע. מבקש להעשיר במידע נוסף כמה שיותר.... אדיב, סבלן, מתחשב וחייכן" - יצחק אריה

"קורס מצוין מכללה מעולה! אני עושה אותו כרגע ברחובות יש מעטפת מלאה בקורס מרצים מצוינים ויש אדיב עם קפה תה ונשנושים בכל פעם שאנחנו מגיעים אני לגמרי ממליצה" - שרית בן עטייה
 

"התכנים ואופי העברת השיעורים היו מצויינים. חייבת לשתף שזו תחושה של כלל הסטודנטים לגבי המרצים והקורס, איכותי, מעניין וחידש לנו הרבה, גם למי שהגיע עם נסיון רב" - אריאל